OSTRAVA | Dvaačtyřicetiletý muž střílel do lidí v ostravské fakultní nemocnici. Na místě zemřelo šest osob. Policie nakonec vypátrala ozbrojeného pachatele. Před zásahem se střelil do hlavy, je mrtev.  

Foto: Policie ČR

Hrůznou a tragickou událost vyšetřují policisté ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Dvaačtyřicetiletý muž tam střílel po lidech. Policie přijala oznámení o střelbě v úterý 10. prosince 2019 v 7.19 hodin. Na místě zemřelo šest lidí.

„Obětí dnešní střelby je pět mužů a jedna žena. Další postřelený je v kritickém stavu po operaci a v nemocnici dále zůstává ještě jeden zraněný. Policie intenzivně vyšetřuje motiv střelby a další okolnosti případu,“ uvedla policie na Twitteru.

Po hrůzném činu se dal pachatel na útěk. „V souvislosti se střelbou pátráme po nebezpečném ozbrojeném pachateli, který se pohybuje v stříbrno šedém vozidle Renault Laguna 9T57401. Pachatel je nebezpečný, pravděpodobně ozbrojen, prosíme, nepokoušejte se jej zadržet a volejte ihned linku 158,“ informovala policie v úterý dopoledne.

Nebezpečného pachatele nakonec dopadla na Opavsku. „Dopadli jsme pachatele střelby. 42letý muž se před zásahem policie střelil do hlavy, je mrtev. Děkujeme veřejnosti za součinnost a pomoc při pátraní,“ dodala policie.

K tragické události se vyjádřili politici a policejní prezident Jan Švejdar. „Děkuji za rychlý a profesionální zákrok všem policistům, kteří dnes zasahovali při tragické události v Ostravě. Rodinám pozůstalých vyjadřuji hlubokou soustrast a mohu zaručit důsledné prošetření všech okolností tohoto tragického případu,“ konstatoval policejní prezident na svém Twitteru.

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.