OSTRAVA | Dvaačtyřicetiletý muž střílel do lidí v ostravské fakultní nemocnici. Na místě zemřelo šest osob. Policie nakonec vypátrala ozbrojeného pachatele. Před zásahem se střelil do hlavy, je mrtev.  

Foto: Policie ČR

Hrůznou a tragickou událost vyšetřují policisté ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Dvaačtyřicetiletý muž tam střílel po lidech. Policie přijala oznámení o střelbě v úterý 10. prosince 2019 v 7.19 hodin. Na místě zemřelo šest lidí.

„Obětí dnešní střelby je pět mužů a jedna žena. Další postřelený je v kritickém stavu po operaci a v nemocnici dále zůstává ještě jeden zraněný. Policie intenzivně vyšetřuje motiv střelby a další okolnosti případu,“ uvedla policie na Twitteru.

Po hrůzném činu se dal pachatel na útěk. „V souvislosti se střelbou pátráme po nebezpečném ozbrojeném pachateli, který se pohybuje v stříbrno šedém vozidle Renault Laguna 9T57401. Pachatel je nebezpečný, pravděpodobně ozbrojen, prosíme, nepokoušejte se jej zadržet a volejte ihned linku 158,“ informovala policie v úterý dopoledne.

Nebezpečného pachatele nakonec dopadla na Opavsku. „Dopadli jsme pachatele střelby. 42letý muž se před zásahem policie střelil do hlavy, je mrtev. Děkujeme veřejnosti za součinnost a pomoc při pátraní,“ dodala policie.

K tragické události se vyjádřili politici a policejní prezident Jan Švejdar. „Děkuji za rychlý a profesionální zákrok všem policistům, kteří dnes zasahovali při tragické události v Ostravě. Rodinám pozůstalých vyjadřuji hlubokou soustrast a mohu zaručit důsledné prošetření všech okolností tohoto tragického případu,“ konstatoval policejní prezident na svém Twitteru.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.