MSK | K tragické události ve Fakultní nemocnici v Ostravě se vyjádřil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Krajský úřad zároveň informoval o bezpečnostních opatřeních všechny veřejné insituce.

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák: „Když jsem se dověděl o tom, co se ve fakultní nemocnici stalo, padl na mě vztek a smutek zároveň. Jak je možné, že se něco takového stalo?! Kdo si to mohl dovolit, přijít do nemocnice, kde lidem lékaři a sestry život vracejí, a střílet bezmocné pacienty?! Je mi líto těch lidí, kteří měli celý život před sebou a někdo jim ho šmahem, zcela bezdůvodně vzal. Je mi líto jejich rodičů, příbuzných, kamarádů a přátel, kterým se tak z minuty na minutu život obrátil vzhůru nohama a už nikdy nebude nic, jako bývalo. Vyjadřuji jim hlubokou soustrast. Myslím i na ty, co přežili. Z fyzických zranění se nejspíš většina z nich vyhrabe, jsem si ale jist, že na bolest duše už do konce svých dní nezapomene nikdo. Uděláme vše pro to, aby byl střelec dopaden a spravedlivě potrestán.“

Krajský úřad Moravskoslezského kraje o situaci ve Fakultní nemocnici v Ostravě informoval vedení veřejných institucí v kraji – úřadů, škol, nemocnic. Vzhledem k tom, že střelce policie zatím nemá, doporučil jim, aby zvýšili ostrahu a dbali zvýšené bezpečnosti. Zejména, aby si všímali všech osob, které vstupují do budov. Zároveň se zvýšila ostraha Krajského úřadu MSK v Ostravě. Informovala Miroslava Chlebounová z MSK.

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.