KRNOV | Ředitel Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Bruntál Jan Meca osobně přivezl do Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov hodnotný dar v podobě 150 ochranných štítů. Ty škola vyrábí na 3D tiskárnách.

Foto: Jiří Krušina

„Protože má naše škola výrobní kapacity, domluvil jsem se s kolegy, že půjdeme do práce a budeme užiteční. Ochranné štíty vyrábíme na dvaceti 3D tiskárnách. Vstupním materiálem je plast. Jelikož je výroba poměrně nákladná, podařilo se nám sehnat několik regionálních firem, které nám materiál i výrobu částečně financují. Ochranné štíty se následně snažíme předávat lidem v první linii, zejména zdravotníkům a samozřejmě jsme nemohli opomenout ani největšího poskytovatele zdravotní péče v našem regionu SZZ Krnov. V případě potřeby nemocnici dodáme i další štíty,“ sdělil ředitel školy Jan Meca.

Ochranné štíty si v nemocnici převzal náměstek ředitele pro léčebnou péči SZZ Krnov MUDr. Bronislav Sedláček a náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči Šárka Tavandzi. „Moc děkujeme střední škole za opravdu mimořádnou aktivitu. Ochranné štíty vypadají dobře a jejich výhodou je, že je lze dezinfikovat a používat opakovaně,“ nechal se slyšet Bronislav Sedláček.

SZZ Krnov děkuje všem podporovatelům, kteří nemocnici v těchto dnech pomáhají. Jejich seznam je umístěn na webu nemocnice.

Zdroj: Jiří Krušina, tiskový mluvčí SZZ Krnov a SN v Opavě