OPAVA | Po rozsáhlé rekonstrukci otevírá Slezská nemocnice v Opavě PAVILON H, ve kterém bude poskytovat pacientům lékařskou péči Geriatrické a doléčovací oddělení pod vedením primářky MUDr. Ingrid Rýznarové. Slavnostní otevření proběhlo za účasti zástupců Moravskoslezského kraje ve středu 31. března.

Foto: Slezská nemocnice v Opavě, p.o.

Rekonstrukce Pavilonu H probíhala bezmála rok a půl a vyžádala si celkově 91,6 milionu korun plně hrazených z krajského rozpočtu.

„Slezská nemocnice patří mezi největší zdravotnická zařízení, která Moravskoslezský kraj zřizuje. Lůžková oddělení a ambulance jsou rozmístěny v moderních budovách a také v původních, památkově chráněných pavilonech. Právě historické budovy byly v žalostném technickém stavu a bylo nutné je opravit. A to nejen kvůli estetice a funkčnosti, ale také kvůli úspoře energií. Investice do modernizace historických budov Slezské nemocnice patří k největším investicím Moravskoslezského kraje za poslední dva roky. Jsem rád, že se rekonstrukce pavilonu H povedla, byla velmi náročná i s ohledem na požadavky památkářů,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro investice a majetek Jaroslav Kania.

Pavilon H je v interiéru laděn do příjemných barev a na třech poschodích bude poskytovat moderní péči 54 pacientům Geriatrického a doléčovacího oddělení. Historická budova ve světlém provedení působí velmi důstojným a komfortním dojmem.

„Geriatrické a doléčovací oddělení Slezské nemocnice v Opavě je vyhlášené svou kvalitní péčí. I přes skvělou práci týmu lékařů a sester ale nebylo zázemí pro pacienty takové, jaké bychom si představovali. Proto jsme na rekonstrukci vyčlenili finance z krajského rozpočtu, protože prostředí, ve kterém se pacienti léčí, má velký vliv na průběh a rychlost jejich uzdravení,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Na přesun do nových prostor se těší nejenom personál, ale také pacienti. Moderně zařízené oddělení, které odpovídá 21. století, nám umožňuje poskytovat péči na velmi vysoké úrovni. Netradiční barvy interiéru přispívají také k psychické pohodě pacientů, která je velmi důležitá.

„Naší prioritou je neustále pracovat na rozvoji nemocnice a rekonstrukce historických pavilonů je v tomto směru zcela zásadní. Stav budov s dlouholetou historií byl již špatný a také velmi nákladný a náročný na provoz. Jsem rád, že mohu poděkovat za finanční podporu zástupcům Moravskoslezského kraje. Společně tak zvyšujeme celkovou kvalitu poskytované péče a komfort pacientů.“ Komentuje rekonstrukci pavilonu ředitel Slezské nemocnice, Karel Siebert.

Zdroj: Slezská nemocnice v Opavě, p.o.