KRNOV | Hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice v Opavě zásobuje transfuzními přípravky a krevními deriváty nemocnice v Opavě, Krnově a dle možností i další okolní zdravotnická zařízení.

Foto: Slezská nemocnice v Opavě

V rámci lepší dostupnosti a zkrácení dojezdové vzdálenosti odběrového místa nejen pro pravidelné dárce, ale i potencionální prvodárce krve z Krnova a okolí, se vedení Slezské nemocnice rozhodlo otevřít další odběrové místo ideálně v krnovské nemocnici. V současné době probíhá hledání vhodných prostor.

„S otevřením odběrového místa v krnovské nemocnici počítáme nejpozději od 1. ledna 2023 a pevně věříme, že dárci krve, kteří pravidelně dojíždějí k nám do Opavy, toto nové místo ocení. Doufáme také, že přiblížením odběrového místa obyvatelům Krnova a okolí najdeme i další nové dárce. Dostatek dárců krve a s tím spojený pravidelný přísun krve je pro nemocnici zásadní. Nemocniční péče je na dostatku krve a z ní vyrobených krevních derivátech závislá. Naše transfuzní oddělení Slezské nemocnice zásobuje nejen naši nemocnici, ale také nemocnici v Krnově, která své hematologicko-transfuzní oddělení nemá.“ Komentuje důvody otevření odběrového místa v Krnově ředitel Slezské nemocnice v Opavě Ing. Karel Siebert, MBA.

Slezská nemocnice se jako největší nemocnice zřizovaná Moravskoslezským krajem svým neustálým rozvojem posouvá k ještě vyššímu standardu komplexně poskytované péče a tím zároveň zkvalitňuje životní úroveň v oblasti dostupnosti a kvality zdravotní péče obyvatelům celého slezského regionu.

Zdroj: Slezská nemocnice v Opavě

Foto: Slezská nemocnice v Opavě