SLEZSKÁ HARTA | Náhlé ochlazení, vítr, déšť a závada na plavidle, kvůli které stojíte uprostřed přehradní nádrže – situace, ve které se chce ocitnout určitě málokdo. V tomto případě byli poblíž policisté, kteří díky zkušenostem a perfektní práci pomohli dostat se bezpečně ke břehu cestujícím, obsluze i samotnému plavidlu. 

Foto: Policie ČR

„Dva policisté speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství dohlíželi na služební lodi Alunautic i v předešlých dnech nad plavebním provozem a celkově děním na přehradní nádrži Slezská Harta. Rázem šli, tedy v našem případě vyjeli, do ostré akce. Několik osob uvízlo poblíž zátoky Razová na vodě kvůli závadě na plavidle, konkrétně přívozu mezi obcemi Razová a Roudno. V místě byla chvíli před tím náhlá, silná průtrž deště s drobnými kroupami, na obloze samá mračna, foukal silnější vítr a nad hladinou byly vidět i blesky. Rychle a citelně se ochladilo,” uvedla mluvčí policie Soňa Štětínská.

„Policisté se okamžitě vydali nalézt plavidlo, dohledání však neulehčoval místní kolísavý mobilní signál, silné vlny na hladině ani neustávající déšť. Díky místní znalosti zvolili policisté správný směr a v krátké době již přívoz spatřili. Na lodi byla žena, vůdce přívozu, a jako cestující tři dospělé osoby a jedna dívenka. Ti měli také s sebou kola. Jelikož byli všichni vzhledem k původnímu krásnému počasí jen lehce oděni, byli nyní již značně promoklí a zmrzlí,” sdělila dále mluvčí. 

Bylo zapotřebí k přívozu doplout a navázat ho na služební loď, vše s ohledem na bezpečnost cestujících. „Zejména díky mnohaleté zkušenosti jednoho z policistů s vedením lodi a znalosti vodního díla se vše povedlo. Policisté prokřehlé cestující převedli na služební člun a pro zvýšení tepelného komfortu jim poskytli oblečení a pláštěnky. Zamířili k břehu, kdy současně odtáhli nefunkční přívoz k molu. Jak kolegové uvedli, během záchranné akce se počasí umoudřilo,” řekla závěrem mluvčí.

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR