MSK | Slavnostní předání nové techniky pro moravskoslezské záchranáře se uskutečnilo v prostorách výjezdové základny a ředitelství Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje v pátek 15. prosince 2023. Jednalo se o více než dvacet kusů sanitních a dalších vozidel.

Foto: ZZS MSK

„Moravskoslezský kraj, coby zřizovatel záchranky, vkládá ročně do této příspěvkové organizace stovky milionů korun, investuje do jejího rozvoje a obnovy majetku s cílem neustálého zefektivňování činnosti ve prospěch všech, kteří denně potřebují přednemocniční péči. Vozový park ZZS MSK, která je jednou z nejvytíženějších v České republice, vyžaduje průběžnou modernizaci, protože sanitní vozidla záchranářů musí být v bezvadném technickém stavu a kdykoliv připravena okamžitě zasáhnout,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Do provozu zamířilo 12 sanitních automobilů Mercedes-Benz Sprinter, plně vybavených zdravotní a přístrojovou technikou. K dispozici je nově také velkokapacitní speciální vozidlo Volvo FL8, určené pro mimořádné situace. Dále budou mít záchranáři k dispozici čtyři dodávkové automobily a štábní vozidlo, stejně jako tři automobily Škoda Octavia Combi pro vedoucí zásahu, či výukový a debriefingový automobil. Novinkou je rovněž řidičský simulátor v kapotovaném vozíku. Celková hodnota předávané techniky činí 83 milionů korun.

„Nová technika nahradí starší sanitní automobily. Jejich obnova je pro poskytování kvalitní péče pacientům nezbytná, i když pochopitelně finančně velmi náročná, V rámci připravenosti ke zvládnutí mimořádných situací je pro nás velkou pomocí speciální vozidlo Volvo. Bude k dispozici pro zásahy na území celého Moravskoslezského kraje. Řidičský simulátor je rovněž novinkou a přispěje ke zkvalitnění přípravy našich řidičů, kteří musejí zvládat velmi náročné dopravní situace“, uvedl náměstek ředitele Zdravotnické záchranné služby MSK, Petr Hráček.

Zdroj: ZZS MSK

Foto: ZZS MSK

Foto: ZZS MSK

Foto: ZZS MSK

Foto: ZZS MSK