BRUNTÁLSKO (FOTO) | Tři stanice profesionálních hasičů na Bruntálsku navštívilo několik desítek školáku. V pátek třináctého proběhl tradiční celorepublikový Den požární bezpečnosti.

Foto: HZS MSK

Tři stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Bruntále, Krnově a Rýmařově navštívilo několik desítek školáků, zavítala zde i široká veřejnost. Konal se tam tradiční celorepublikový Den požární bezpečnosti, a to v pátek 13. října 2017.

„Vedle klasických ukázek hasičské činnosti, techniky a vybavení byly na stanici v Bruntálu, kde byl zájem největší, stanoviště s ukázkami hlásiče požáru, spojené s procházením zakouřeným stanem, a ukázky hašení hořlavé kapaliny přenosným hasicím přístrojem,“ informoval mluvčí moravskoslezských profesionálních hasičů Petr Kůdela.

Součástí odpoledního programu na Bruntálsku vždy bývá tradicí, že také probíhá kontrola vnějších požárních hydrantů a kontrola průjezdnosti označených nástupních ploch pro požární techniku.

Den požární bezpečnosti byl i letos vyhlášen na „šťastný“ pátek třináctého, aby se ukázalo, že hasiči se pověr nebojí a že nejdůležitější je zodpovědný přístup každého jedince k ochraně před mimořádnými událostmi. „Jeho cílem je propagovat požární ochranu jak ukázkami techniky, tak formou preventivně výchovné činnosti,“ uzavřel mluvčí Kůdela.