BRUNTÁLSKO (FOTO) – Hasiči na Bruntálsku vyjížděli k záchraně hned několika zvířat. V Rýmařově pomáhali labuti, v Bruntále zase uvízlé dvě kuně v odvětrávací šachtě.

Na Bruntálsku hasiči zachraňovali kuny i labuť

Foto: HZS MSK

V sobotu 2. prosince 2017 dopoledne vyjela jednotka Hasičského záchranného boru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) Rýmařov do okrajových Jamartic opatrně chytit odrostlejší labutí mládě, zřejmě zraněné, které neodletělo společně se svými vrstevníky, byť nebylo přimrzlé.

Labuť se ukrývala v rákosí na okraji tůně, hasiči ji bez větších problémů chytili a odnesli na břeh. „O pomoc je požádal zástupce Záchranné stanice dravců a sov Stránské, který také od zasahujících hasičů labuť převzal a odvezl ve velkém pytli do tepla záchranné stanice,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Jednotka HZS MSK ze stanice Bruntál vyjela ve středu 6. prosince 2017 ráno do centra města, a to do budovy bruntálské pobočky Krajského pozemkového úřadu pro Moravskoslezský kraj, kde v odvětrávací šachtě, hluboké asi 4 metry, uvízly dvě kuny skalní.

„Hasiči je odchytili v úzkém profilu pomocí deky a umístili do speciální klece, kterou poskytla Městská policie Bruntál. Pak klec hasiči odvezli a kuny vypustili do volné přírody na okraji města,“ uzavřel mluvčí Kůdela.

Podívejte se na fotografie ze zásahu hasičů!