BRUNTÁLSKO, OPAVSKO (FOTO) | Především děti a jejich učitelé navštívili hasičské stanice na Bruntálsku a Opavsku. V pátek 13. dubna 2018 se konal tradiční Den požární bezpečnosti. Svou práci tak prezentovali profesionální hasiči.

Foto: HZS MSK

Několik desítek osob přišlo na Bruntálsku do každé ze dvou otevřených stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – Krnov a Rýmařov (hasičská stanice v Bruntále byla kvůli stavebním pracím pro veřejnost zavřená).

„Příjemné jarní teplé počasí, které místy narušil silný déšť (například ovlivnil návštěvnost na stanici v Rýmařově), podpořilo radost i neutuchající zájem drobotiny o hasičskou techniku a zázemí a umožnilo na řadě ploch u hasičských stanic stříkání hadicemi,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Na Opavsku evakuovali tělesně postižené

Také o profesionální hasiče na Opavsku byl v pátek ráno a dopoledne velký zájem. V rámci Dne požární bezpečnosti se konalo v opavském charitním stacionáři Mraveneček taktické cvičení, zaměřené na požár šatny s vyhledáváním a evakuací tělesně postižených osob. „Mezi pozorovateli byli žáci osmé třídy Základní školy Mařadkova, absolventi preventivně vzdělávacího projektu Hasík CZ,“ doplnil mluvčí Kůdela.

Po celé kraji se otevřelo 21 hasičských stanic

Den požární bezpečnosti v Moravskoslezském kraji byl i letos vyhlášen na „šťastný“ pátek třináctého, aby se ukázalo, že hasiči se pověr nebojí a že nejdůležitější je zodpovědný přístup každého jedince k ochraně před mimořádnými událostmi. Jeho cílem je propagovat požární ochranu jak ukázkami techniky, tak formou preventivně výchovné činnosti.

Hlavně tak stovky školáků z okolních škol s pedagogy, včetně speciálních tříd, zaplavily celkem 21 otevřených hasičských stanic HZS MSK na letošní celorepublikový Den požární bezpečnosti (DPB). „Zavřeno měla kvůli pokračujícím stavebním pracím pouze 22. stanice HZS MSK – v Bruntálu,“ uzavřel mluvčí hasičů Kůdela.

 

Den požární bezpečnosti – Bruntálsko

 

Den požární bezpečnosti – Opavsko