VRBENSKO | Policejní komisař oddělení obecné kriminality Bruntál zahájil v těchto dnech trestní stíhání jednapadesátileté ženy z přečinu ohrožování výchovy dítěte.  Měla pravidelně ve větší míře před nezletilou dcerou konzumovat alkohol a chovat se vulgárně. Dále se neměla starat o stravu své dcery a ani se nezajímala, jak se dítě stravuje. Neměla dbát na řádnou výchovu, školní přípravu a docházku dcery do školy, se školou nespolupracovala.

Foto: Policie ČR

„Protiprávního jednání se měla dopustit tím, že od června 2017 do začátku dubna 2018 v obci na Vrbensku měla pravidelně ve větší míře před nezletilou dcerou konzumovat alkohol a chovat se vulgárně. Dále se neměla starat o stravu své dcery a ani se nezajímala, jak se dítě stravuje. Neměla dbát na řádnou výchovu, školní přípravu a docházku dcery do školy, se školou nespolupracovala,“ sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Dcera zameškala ve školním roce 2017/2018 do 4. dubna 2018 celkem  285 hodin omluvených a 163 neomluvených. Svého jednání se dopouštěla i přes skutečnost, že byla v roce 2016 za obdobné jednání soudem potrestána. Nyní obviněné hrozí trest odnětí svobody do výše pěti let,“ řekla závěrem Jiroušková.