BRUNTÁL | Z přečinu ohrožování výchovy dítěte byla v těchto dnech obviněna dvaačtyřicetiletá žena z Bruntálska. Podezřelá žena v době od září 2017 do června 2018 řádně nedohlížela na povinnou školní docházku své nezletilé dcery. Umožnila jí tak zameškat celkem 269 vyučovacích hodin.

Foto: Policie ČR

„Z přečinu ohrožování výchovy dítěte byla v těchto dnech obviněna dvaačtyřicetiletá žena. Je jí kladeno za vinu, že v Bruntále od září 2017 do června 2018 neměla dostatečně dbát na výchovu své nezletilé dcery, její školní přípravu a docházku. Bezdůvodně jí měla ponechávat doma, se školou nekomunikovala. Absenci měla omlouvat smyšlenými záminkami.  Dítě mělo zameškat nejméně 269 vyučovacích hodin a z toho 43 neomluvených. Obviněné nyní hrozí trest odnětí svobody až do výše pěti let,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfka zpravodajství.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.