VRBNO POD PRADĚDEM, KARLOVICE, ANDĚLSKÁ HORA | Jednu ze státních silnic na Vrbensku čeká úplná uzavírka. Změní se trasy a časy autobusových linek. Tyto dopravní změny souvisejí s konáním Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021 – Vrbenský vrch.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

Od pátku 6. do neděle 8. srpna 2021 dojde k úplné uzavírce státní silnice z Vrbna pod Pradědem směrem do Andělské Hory a Karlovic na Vrbensku. Objízdná trasa povede přes Karlovu Studánku nebo přes Heřmanovice a Holčovice. Dopravní změny souvisejí s konáním Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021 – Vrbenský vrch.

„Omezení v dopravě nebudou stejná jako při pořádání loňského Vrbenského vrchu. Silnici necháváme celou uzavřít. Přes závodní trať nebudou projíždět ani linky autobusů. Některé spoje budou zrušeny, některé přidány. Ranní a večerní spoje zůstanou v podstatě beze změny. Posunujeme start závodů i depo blíž k Vrbnu. Víkendové omezení si vyžaduje pořádání jedné z velkých akcí na Vrbensku, která přiláká širokou veřejnost a podpoří rozvoj zdejšího cestovního ruchu, stravovacích i ubytovacích zařízení. Za případné komplikace se všem řidičům i občanům omlouváme,“ řekl redakci zpravodajství STA Bruntálsko hlavní pořadatel Martin Pleva z vrbenského Automotoklubu ČR.

V sobotu 7. a v neděli 8. srpna 2021 dojde také k úpravám linkového vedení autobusů. Integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje vydal upozornění všem cestujícím. „Věnujte prosím zvýšenou pozornost výlukovým jízdním řádům na linkách 861 a 863.“

Podrobnosti o změnách v autobusových linkách najdete níže pod článkem.

 

Upozornění pro cestující. Foto: Integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje

Autobusová linka č. 861 – 1. strana. Foto: Integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje

Autobusová linka č. 861 – 2. strana. Foto: Integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje

Autobusová linka č. 863 – 1. strana. Foto: Integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje

Autobusová linka č. 863 – 2. strana. Foto: Integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje