BRUNTÁL (FOTO) | O sestavení a vedení preventivního programu pro nově vzniklé kolektivy se postaral profesionální tým Open House Bruntál, který šesťáčkům připravil řadu seznamovacích aktivit a činností.

Foto: Pavlína Daňková

Kouzelným zaříkávadlem „Hou, hou, hou, hou, dračí křídla šumí tmou. Nesou vám poselství vaší třídě ku štěstí.“vyvolával po celé tři dny (1. – 3. října 2019) nový kolektiv třídy VI. B vesmírného draka… A věřte! Nebylo to zrovna jednoduché! Drak si totiž pro nás připravil nelehký úkol – navštívit 13 planet, na kterých jsme měli najít 13 ctností, ctnosti, které nás, naší třídu, novou partu kamarádů budou doprovázet nejen do deváté třídy, ale i dále do života.

Cesta to byla obtížná, poprvé jsme seděli ve vesmírné lodi, poprvé zažili vesmírné turbulence a výpadek jednoho motoru, naštěstí nás po celou dobu doprovázela Vesmírná kočka s velice zdatným pilotem, ti nás vždy v pořádku vysadili na předem určené planetě. A jaké planety jsme v průběhu našeho vesmírného putování vlastně navštívili?

Ambi – pospolitost, Kula – vytrvalost, Hako – odvaha, Tea – čestnost, Riki – zvídavost, Derta – pracovitost, Poko – tvořivost, Saha – sebeláska, Bedi – důvěra, Maki – nadšení, Seli – vzájemnost, Bižu – trpělivost, Seno – přátelství.

Drak byl s naší třídenní prací nadmíru spokojený, odměnou pro nás byl nejen dobrý pocit, že jsme vše společnými silami zvládli, ale také dárek v podobě dobrot a dračích medailí, které jsme si hrdě odnášeli domů.

Autor: Pavlína Daňková, ZŠ Bruntál, Jesenická 10

Foto: Pavlína Daňková