DÍVČÍ HRAD | V Dívčím Hradě na Osoblažsku proběhla poutní mše svatá. Místní i hosté se sešli u kapličky zasvěcené svatému Hubertovi a Panně Marii v neděli 20. srpna 2017 v 15 hodin. Mši sloužil farář z Římskokatolické farnosti Slezské Rudoltice P. Oldřich Máša.

Foto: Zdeňka Spurná

Mše se v obci konala naposledy v roce 2001. „Jsem velmi rád, že se v letošním roce pouť v naší obci uskutečnila. Je třeba, aby se udržovaly v takovýchto malých obcích tradice, kdy se občané setkají, pozdraví se a udržují přátelská pouta. Proto obnovení tradice pouti u naší kapličky vítám. Byl jsem překvapen kolik občanů i přes nepřízeň počasí dorazilo. Bylo to velmi pěkné setkání, za což děkuji i panu faráři,“ řekl starosta Dívčího Hradu Jan Bezděk.

Kaplička v Dívčím Hradě byla postavena v roce 1840. V roce 2000 až 2001 byla kaplička za přispění potomků rodáků zrekonstruována a po té vysvěcena. Nyní je dostupná pro různá setkávání místních, ale i přespolních. „Po šestnácti letech se v obci konala mše svatá u velmi pěkné kapličky, za což jsem velmi rád. Člověk si na Osoblažsku odpočine, načerpá energii a přes každodenní rychle ubíhající čas se dokáže i trochu zastavit při takovýchto uspořádaných akcích. Je to velmi pozitivní věc pro setkávání lidí,“ v závěru doplnil asistent poslance Parlamentu ČR Radek Vráblík, který se osobně akce zúčastnil.