BRUNTÁL | Lyžařský výcvikový kurz sedmáků proběhl ve Skiareálu Čerťák v Horním Václavově, jen pár minut jízdy od horských vesniček Karlov pod Pradědem, Malá Morávka nebo Dolní Moravice. Kurz proběhl od 20 do 24. ledna 2020.

Foto: Pavlína Daňková

„Škoda, že jsme tam nebyli ubytovaní, v tom má většina škol výhodu. Nejvíc mě bavilo středeční volné lyžování. Taky jsem si moc užila čtvrtek, protože jsme jeli na jiný kopec. Co mě mrzí, tak špatné počasí v den závodu, byla mlha, mínusová teplota, navíc byla puštěna sněžná děla. Lyžák byl perfektní v tom, že jsme se jako třída ještě více sblížili, jeden adapťák prostě nestačí,“ řekla žákyně Karolína Rokosová.

„Páteční závody měly prověřit, kolik jsme se toho za celý týden naučili. I když většina z nás na stupních vítězů nestála, nebyla to pro nás žádná tragédie. Po týdnu lyžování jsme totiž vítězové všichni! Velké poděkování patří nejen všem učitelům – lyžařům a snowboarďákům – za jejich trpělivost, úsměvy a povzbuzování, ale také Spolku přátel školy, který se podílel na financování našeho skvělého lyžáku,” řekla pedagožka Pavlína Daňková, ze ZŠ Bruntál, Jesenická 10.

Foto: Pavlína Daňková