KRNOV | Při noční kontrole krnovské mládeže byl zjištěn silně podnapilý mladík. K události došlo chvíli před půlnocí z 15. na 16. srpna 2018. Službu konající hlídka strážníků Městské policie Krnov přivolala k břehu řeky Opavy na ulici Jiráskovou v Krnově místně příslušné policisty z Obvodního oddělení k součinnosti při prošetřování rušení nočního klidu, tedy ke společnému řešení protiprávního jednání mající znaky přestupku proti veřejnému pořádku.

Foto: ilustrační STA

„Při tomto bylo zjištěno, že jeden z přítomných 17letých zdejších mladíků je v silně podnapilém stavu, přičemž orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu téměř 1,9 promile alkoholu v dechu. Po poskytnutí lékařského vyšetření a ošetření byl mladistvý chlapec převezen zakročujícími policisty do místa trvalého bydliště a následně předán zákonnému zástupci, a to matce,“ informoval mluvčí policie René Černohorský.

Celá záležitost je nyní nadále v prověřování ze strany krnovských policistů a bruntálských kriminalistů, kdy se intenzivně zjišťuje, kdo osobě mladší 18 let prodal či podal alkoholické nápoje a přivodil tak nezletilce do silně podnapilého stavu.

„Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a rovněž nebylo zjištěno, že by došlo k nějaké škodě na majetku. Jakékoli informace, které by vedly k objasnění celé věci, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na krnovské policejní číslo 974 731 731,“ řekl závěrem Černohorský.