KRNOV | Sdružené zdravotnické zařízení Krnov se snaží pokrýt poptávku veřejnosti po bezplatných antigenních testech. Podruhé v krátké době navýšilo kapacitu odběrového místa. Největší potíž zdravotníkům způsobují lidé, kteří se zaregistrují na test a pak nepřijdou. 

Foto: SZZ Krnov

Nemocnice ještě před několika týdny měla pro antigenní testování veřejnosti vyčleněna tři odpoledne v týdnu. Kvůli rostoucímu zájmu veřejnosti rozhodlo vedení nemocnice v polovině února o tom, že se budou antigenní testy provádět po celý týden včetně víkendů. 

„U antigenních testů jsme navýšili počet rezervačních míst téměř na trojnásobek. Nové rozhodnutí vlády o povinnosti mít negativní test ale zájem enormně navýšilo. Abychom alespoň částečně pokryli další zájem, prodloužili jsme provozní dobu odběrového místa,“ uvedl ředitel SZZ Krnov Ladislav Václavec.

Z rezervačního systému, který je volně přístupný, je zřejmé, že v příštích 10 dnech zbývá jen pár volných termínů. Postupně se plní termíny v druhé polovině března. Na nemocnici se obrací také někteří zaměstnavatelé z regionu s žádostí o provedení testů u jejich zaměstnanců. To ale není z kapacitních důvodů možné. „Velkým firmám jsme v případě zájmu schopni předat kontakty na naše zdravotníky. Ti s nimi mohou nad rámec svých úvazků v nemocnici uzavřít dohody o provedení práce a pak se podílet na testování ve firmách,“ uvedl ředitel SZZ Krnov. 

Nemocnice žádá všechny, kteří si vytvořili rezervaci k testu, aby se na domluvený termín dostavili, nebo se včas omluvili. „Od našich sestřiček víme, že denně nepřijde 10 až 15 zaregistrovaných. To je opravdu vysoké číslo. Proto prosíme všechny, aby si termín rezervovali jen v případě skutečné potřeby a test následně využili,“ dodal ředitel nemocnice Ladislav Václavec. 

 

Provozní doba odběrového místa SZZ Krnov

Den Typ testu Samoplátci PCR Antigenní testy

Po-Pá 07:00-08:00     08:00-11:30    11:30-17:00

So, Ne             07:00-08:00     08:00-11:30    11:30-15:30

Termín bezplatného antigenního testu si můžete zarezervovat prostřednictvím rezervačního programu Reservatic.

Zdroj: SZZ Krnov 

Foto: SZZ Krnov