KRNOV | SZZ Krnov zareagovalo na zhoršující se epidemiologickou situaci COVID-19 v Moravskoslezském kraji a od 2. července 2020 zavedlo nová opatření, která by měla minimalizovat riziko případného zavlečení nákazy do nemocnice.

Foto: STA Bruntálsko

„Situace nás netěší, ale zavádíme opatření, která se týkají zejména návštěv našich pacientů. Každý návštěvník musí vyplnit dotazník (v Krnově na vrátnici u hlavního vchodu, ve Městě Albrechticích na vrátnici, ve Dvorcích před vstupem na oddělení). Kromě několika osobních údajů se v dotazníku ptáme na to, zda byl návštěvník v kontaktu s osobou COVID-19 pozitivní, případně s osobou, která má teploty, respirační onemocnění, kašel atd. Ptáme se na to, zda má návštěvník nařízenou karanténu, případně zda čeká na výsledky testů na COVID-19. Do areálu nemocnice budou na návštěvu vpuštěny pouze osoby, jejichž odpovědi na otázky budou negativní, a kterým nebude před vstupem naměřena zvýšená teplota. Samotný dotazník návštěva předá na oddělení službu konající sestře, která jej založí,“ uvedl ředitel SZZ Krnov MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Z důvodu výše uvedených opatření budou v nemocnici opět uzamykány boční vchody. To vždy od 14:30 až do ranních hodin.
Vedení nemocnice žádá nejen návštěvy, ale také pacienty o zodpovědný přístup.

„Noste v nemocnici roušky, dezinfikujte si ruce a pokud máte pocit, že jste nemocní, či máte již tolikrát vyřčené a medializované příznaky onemocnění COVID-19, do nemocnice nevstupujte a kontaktujte zdravotníky telefonicky. Všem děkujeme za ohleduplnost a věříme, že preventivní opatření, která zavádíme na základě doporučení ministerstva zdravotnictví, budeme moci v co nejkratší době uvolnit. Záležet bude na dalším vývoji epidemiologické situace,“ dodal ředitel nemocnice.

Odběrové místo v nemocnici (za novou lékárnou) je v provozu každý pracovní den od 08:00 – 12:00 hodin. Pro samoplátce pak od 08:00 – 11:00 hodin.

Zdroj: Jiří Krušina, tiskový mluvčí SZZ Krnov a SN v Opavě