KRNOV | Sdružené zdravotnické zařízení Krnov ruší od pondělí 1. června 2020 zákaz návštěv pacientů. „Vzhledem k dobré epidemiologické situaci v okrese se vedení nemocnice rozhodlo povolit návštěvy našich pacientů,“ oznámil ředitel SZZ Krnov MUDr. Ladislav Václavec.

Foto: Zdenka Spurná

Vedení nemocnice přesto apeluje na všechny, aby respektovali a dodržovali nastavená opatření. „Za jedním pacientem zatím budeme pouštět maximálně jednu osobu. Je nutno, aby návštěva neměla žádné respirační potíže, teplotu a netrpěla ani „běžnou“ virosou. Požadujeme, aby každá návštěva měla na ústech roušku a to po celou dobu návštěvy. Byli bychom rádi, kdyby si lidé před vstupem na oddělení dezinfikovali ruce,“ pokračoval Ladislav Václavec.

Ředitel nemocnice věří v ohleduplnost veřejnosti. „Přestože nemocnice funguje v normálním režimu, tak naší prioritou zůstává chránit před potencionální nákazou nejen pacienty, ale také zaměstnance nemocnice, bez kterých bychom nebyli schopni poskytovat lidem tolik potřebnou péči. V současné době měníme v nemocnici přechodná bariérová opatření za trvalá. Vidět jsou například v naší lékárně,“ dodal ředitel Václavec.

 

Zdroj: Jiří Krušina, tiskový mluvčí SZZ Krnov a SN v Opavě