KRNOV | Už jste se někdy zapojili do celostátní výzvy 10 000 kroků? Pokud ano, můžete se přidat znovu. A pokud ne, nyní máte opět možnost prostřednictvím registrace na webových stránkách desettisickroku.cz.

Foto: Plakát akce

Od doby zahájení této akce v roce 2021 se Krnov stal jedním z měst, jehož obyvatelé se zapojují pravidelně. Na výsledcích je to znát, a pokud by při zatím poslední dubnové výzvě o celkovém pořadí místo bodů rozhodoval počet dohromady nachozených kilometrů, s 107 008 by se Krnované umístili na druhém místě. Ani po přepočtu na body si však nevedli špatně a v konkurenci 66 měst a obcí z celé České republiky si vychodili pěkné deváté místo,“ říká Kristýna Kutálková, koordinátorka Zdravého města a místní Agendy 21 Krnov, a dodává, že i tentokrát ti nejlepší „chodci“ registrovaní za Krnov obdrží drobné odměny.

Účastníci výzvy si na začátku nastaví měsíční cíl – takzvanou osobní výzvu, kterou se snaží splnit. Důležitější než objem nachozených kroků je však pravidelnost, díky níž je tělo každý den v pohybu, což funguje jako prevence velké řady onemocnění.

 „Za nachozené kroky se sbírají body, přičemž starší a lidé s vyšším BMI jsou zvýhodněni. Účastníci mohou soutěžit nejen za své město, ale také za tým, a to až desetičlenný. Výzva myslí také na firmy a školy, kdy spolu třídy nebo firemní týmy soutěží proti jiným školám a firmám, což utužuje kolektiv,“ vysvětlují organizátoři ze spolku Partnerství pro městskou mobilitu.

Výzva má také vlastní aplikaci, která je dostupná pro Android a iOS. „Bude v ní možné dělat všechny věci, jako na současném webovém portále. Novinkou je synchronizace s aplikacemi chytrých hodinek a telefonů, jako jsou Garmin Connect, Google fit/Apple Health nebo Fitbit a Withings, z nichž se po propojení budou automaticky nahrávat kroky na portál výzvy 10 000 kroků,“ doplňují organizátoři.

Zdroj: MěÚ Krnov