OSTRAVA | S případem nezodpovědného chování rodičů se setkali tuto neděli ve večerních hodinách ostravští strážníci, kteří při kontrole osob bez přístřeší v Bělském lese narazili na stan, ze kterého se ozýval intenzivní dětský pláč.

Foto: Městská policie Ostrava

Hlídku strážníků při kontrole osob bez přístřeší zaujal stan, ze kterého se ozýval dětský pláč. Vzhledem k okolnostem případu, pokročilé noční době a panujícímu chladnému počasí se strážníci rozhodli zjistit bližší okolnosti případu.

Následnou kontrolou strážníci zjistili, že ve stanu pobývají 40letý muž a jeho 33letá partnerka a dále jejich rok a půl leté dítě. To po celou dobu kontroly strážníků neustále plakalo. Muž strážníkům uvedl, že jsou momentálně bez finančních prostředků a bez přístřeší. Stan obývají pouze přechodně, než si zajistí bydlení.

Hlídka na místě dále zjistila, že malé dítě nejen pláče, ale i pokašlává. Vzhledem k tomuto zjištění a chladnému počasí strážníci na místo přivolali zdravotníky. Na místo byla hlídkou dále přivolána i pracovnice orgánu sociální právní ochrany dítěte. Ta zajistila následné předání dítěte jeho babičce.  Celou věcí se tak bude zabývat orgán sociálně právní ochrany dítěte.

Foto: Městská policie Ostrava

Zdroj: Městská policie Ostrava

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.