BRUNTÁLSKO | Deset minut před osmnáctou hodinou podvečerní 2. ledna 2024 řídila čtyřiatřicetiletá žena z Olomoucka osobní auto značky Škoda Octavia po silnici I/46 v obci Bílčice, kdy s největší pravděpodobností přehlédla šestašedesátiletého muže z Bruntálska, který přecházel vozovku z její levé strany na pravou.

Foto: ZZS MSK

„Jakmile řidička chodce na poslední chvíli zahlédla, snažila se střetu vyhnout stržením řízení vlevo, přesto však došlo ke střetu pravého zpětného zrcátka automobilu s tělem muže. Ten po nárazu upadl na zem, udeřil se do hlavy a vzniklo mu zranění s nutností leteckého transportu do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě k lékařskému vyšetření a k ošetření,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Ke zranění žádné jiné zúčastněné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 2 tisíce korun.

„Orientační dechová zkouška vyzněla u výše uvedené ženy negativně, pozitivní však bylo odborné měření dechovými zkouškami u 66letého muže, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 1,5 promile alkoholu v dechu,” sdělil mluvčí závěrem.

Průběh celého nehodového děje a míra zavinění je předmětem dalšího prošetřování a prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.