ALBRECHTICKO | Při střetu s autem se ve čtvrtek 16. listopadu po patnácté hodině v Hynčicích zranil dvanáctiletý cyklista. Na místě zasahovala pozemní posádka a vrtulník LZS Olomouc.

Foto: ZZS MSK

„Jednalo se o 12-letého cyklistu, byl při vědomí, známky otřesu mozku. Na místě zasahovala pozemní posádka a vrtulník LZS Olomouc,” informoval Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK.

„V odpoledních hodinách, v 15:29 jsme obdrželi informaci o dopravní nehodě osobního vozidla s cyklistou. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Krnova a dobrovolní hasiči Města Albrechtice. Na místě hasiči zajistili místo nehody a později místo pro přistáni vrtulníku. Po dobu zásahu byla silnice uzavřena, po vyšetření hasiči komunikaci zprůjezdnili,” uvedl Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK.

„K dopravní nehodě došlo tak, že cyklista jedoucí ve směru k obci Město Albrechtice při vjíždění z místa ležícího mimo pozemní komunikaci (travnatý pás) vjel na silnici bezprostředně do jízdní dráhy automobilu Saab jedoucího ve směru k obci Holčovice, jehož řidič předjížděl pomalu jedoucí doposud blíže nezjištěné vozidlo s neustanoveným řidičem a následně došlo ke střetu levé přední části vozu s jízdním kolem. Po nárazu nezletilec přepadl na kapotu motoru a poté do čelního skla,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Nezletilý cyklista neměl při jízdě nasazenu ochrannou přilbu a při této kolizní situaci v dopravě utrpěl lehké zranění spočívající v pohmoždění hrudníku a otřesu mozku, kdy z preventivních důvodů byl transportován helikoptérou do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě k lékařskému vyšetření a k ošetření. Ke zranění dalších zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 31 tisíc korun. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče osobního automobilu negativně,” řekl mluvčí závěrem.