BRUNTÁLSKO | Dvacet minut před šestnáctou hodinou 3. září 2023 řídil pětatřicetiletý muž z Ostravy motocykl značky Honda CBR900 po silnici mezi obcí Milotice nad Opavou a Bruntálem, přičemž při jízdě do mírného stoupání a při průjezdu prudké levotočivé zatáčky z doposud blíže nezjištěných příčin nezvládl řízení, vyjel vpravo mimo komunikaci, srazil směrový sloupek a havaroval do hlubokého silničního příkopu.

Foto: ZZS MSK

„Při této dopravní nehodě utrpěl motocyklista blíže nezjištěné zranění s nutností leteckého transportu helikoptérou k lékařskému vyšetření a k ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 90 tisíc korun,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Orientační dechová zkouška nebyla u 35letého muže v souvislosti s jeho zraněním provedena a při lékařském ošetření u něj byl nařízen odběr biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů či jiných omamných, návykových, psychotropních látek či jedů,” sdělil mluvčí závěrem.

Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.