RÝMAŘOV, MALÁ ŠTÁHLE (FOTO) | Mezi obcemi Rýmařov a Malá Štáhle došlo k dopravní nehodě nákladního vozidla Iveco s přívěsem. Řidič dostal s přívěsem na mokré komunikaci smyk a odpojil se mu přívěs. Místem projížděla řidička, která přívěs přehlédla a narazila do něj. K nehodám došlo 29. března 2018.

Foto: Policie ČR

„Řidič při průjezdu pravotočivé zatáčky dostal s přívěsem na mokré komunikaci smyk, který uvedl do smyku i nákladní vozidlo. Přitom se odpojil přívěs od samotného nákladního automobilu a vyjel do levé poloviny silnice. Následně za levý okraj vozovky, kde se zarazil do svahu příkopu, zůstal stát napříč levou polovinou komunikace a došlo k částečnému vysypání převáženého nákladu. Řidič se snažil vyrovnat smyk nákladního vozidla, což se mu nepodařilo a vyjel za pravý okraj mimo komunikaci, kde prorazil oplocení pastviny.  Způsobená škoda činí 75 tisíc korun. Ke zranění osob nedošlo,“ sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Deset minut po této dopravní nehodě místem projížděla čtyřicetiletá řidička vozidla Octavia, která měla přehlédnout přívěsný vozík stojící napříč jejím jízdním pruhem. Následně si ho všimla, začala brzdit, ale přesto došlo ke střetu přední části vozidla s pravým zadním rohem přívěsu. Při nehodě nedošlo ke zranění osoby. Způsobená škoda činí 25 tisíc korun,“ sdělila závěrem Jiroušková.

Foto: Policie ČR