BRUNTÁL | Několik minut před čtrnáctou hodinou 12. srpna 2020 řídil jednačtyřicetiletý muž z Bruntálska své osobní auto značky Citroën Berlingo po ulici Dukelské v Bruntále, a to ve směru jízdy od Krnova do centra města. Jakmile přijel do tříramenné křižovatky s ulicí Revoluční a odbočoval vlevo, tak nedal přednost v jízdě protijedoucímu motocyklu značky Kawasaki, který řídil devětatřicetiletý muž z Opavska.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„Na vzniklou situaci zareagoval motocyklista prudkým a intenzivním bržděním a upadl i s motocyklem na levý bok, přičemž ke střetu vozidel nedošlo. Při této kolizní situaci v dopravě utrpěl řidič motocyklu zranění lehčího charakteru bez nutností lékařského vyšetření a ošetření na místě. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u obou účastníků dopravní nehody negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 30 tisíc korun,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.