KRNOV | Čtyřicet minut po sedmé hodině ranní 19. září 2019 řídil čtyřiasedmdesátiletý muž z Bruntálska své osobní auto po ulici Říční okruh v Krnově, a to ve směru od autobusového nádražní k ulici Opavské, přičemž s největší pravděpodobností přehlédl po zdejším vyznačeném přechodu pro chodce z pravé strany přecházející dva místní chlapce ve věku bezmála dvanácti let. Nárazem děti přepadly přes kapotu a čelní sklo automobilu na vozovku.

Foto: ilustrační ZZS MSK

Při tomto jim bylo způsobeno zraněních lehčích charakterů s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovské nemocnici. „Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 20 tisíc korun. Následným prověřováním celé záležitosti policisty ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále bylo zjištěno, že shora uvedený řidič chlapce na přechodu přehlédl, a proto ani před střetem nijak nebrzdil,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„Tuto skutečnost potvrdil i přímý svědek události, který uvedl, že viděl, jak se vozidlo značky Hyundai blíží k přechodu pro chodce, viděl i chlapce stát u přechodu, kdy tito začali přecházet přechod pro chodce v době, kdy byl automobil ještě daleko. Vše je nadále v prověřování ze strany bruntálských policistů,” sdělil závěrem Černohorský.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.