HOLČOVICE | Dvacet minut po desáté hodině 29. ledna 2020 řídil šestačtyřicetiletý muž z Karviné osobní auto značky Hyundai Tucson v obci Holčovice, a to ve směru od Města Albrechtic na obec Heřmanovice. Řidič nezvládl řízení a narazil do dřevěného oplocení jednoho z rodinných domů a do hlavního uzávěru plynu.

„Při průjezdu pravotočivou zatáčkou přejel do protisměru, poté na chodník a narazil do dřevěného oplocení jednoho z rodinných domů a do zde instalovaného hlavního uzávěru plynu. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče automobilu negativně, ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 145 tisíc korun a celá záležitost je nadále šetřena ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

 

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu v Holčovicích u nehody osobního automobilu, který skončil v plotě, kde urazil hlavní uzávěr plynu (HUP) a plyn začal unikat do okolí. Hasiči evakuovali obyvatele sousedních domů a mistrně zastavili únik plynu až do příjezdů techniků plynařské firmy. Pak vyprostili havarované vozidlo.
„Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve středu po půl jedenácté dopolední. Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Krnov a Bruntál, odtud vyprošťovací speciál na podvozku Tatra 815, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Město Albrechtice,” sdělil Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.
„Hasiči evakuovali z okolních rodinných domků dvě osoby, které se v nich právě nacházely. Protože havarované auto zůstalo ležet na HUP, hasiči utěsnili rozbitou plynovou trubku dřevěným kolíkem, když po zvednutí auta nafukovacími vaky a spuštění auta na kolík jej zatlačili dolů do trubky vahou motoru. Tím byl únik zastaven ještě před příjezdem plynařů,” sdělil dále Kůdela.
Po příjezdu havarijní služby hasiči společně s plynaři poškozenou trubku vykopali (obkopali) v chodníku a byla stlačena plynaři. Evakuovaní obyvatelé se mohli vrátit domů. Až po poledni tak mohli hasiči sundat havarované osobní auto z plotu a plynové přípojky (HUP) pomocí hydraulické ruky vyprošťovacího speciálu Tatra 815 z bruntálské stanice HZS MSK.