SVĚTLÁ HORA (FOTO) | Obec Světlá Hora na Bruntálsku zveřejnila komunikaci mezi uživatelem Facebooku Edgarem Simonem. Ten ve své zprávě napsal, že je tamní obecní rada zralá „ke zdi a kulku“. Případem se nyní zabývají vrbenští policisté.

Zastupitelstvo obce Světlá Hora na Bruntálsku v prosinci loňského roku schválilo novou obecně závaznou vyhlášku o místním poplatku ze psů, která platí od 1. ledna 2020.

Poplatek za prvního psa chovaného v bytovém domě ve výši 1 tisíc a za druhého a každého dalšího psa chovaného také v bytovém domě ve výši 1 tisíc 500 korun za rok, rozčílil jednoho uživatele sociální sítě Facebook pod jménem Edgar Simon. Ten napsal zprávu přes facebookovou stránku Obci Světlá Hora, ve které se objevily až výhružné výrazy směřující na tamní radu obce – „ke zdi a kulku“.

Obec Světlá Hora uveřejnila komunikaci přímo na své facebookové stránce. „Zdravím. 1500 Kč za každého druhého psa (smajlíky – smějící se). Jste směšní (smajlíky – prostředníček na ruce). Nikdy jste nic pro naše mazlíčky nevytvořili, nevybudovali. Jste tam banda zlodějů a parchantů. A ta naše rada, ta je zralá ke zdi a kulku,“ napsal Edgar Simon.

Správce facebookové stránky Světlé Hory na věc reagoval: „Obecně závazné vyhlášky neschvaluje Rada obce, ale zastupitelstvo. To je veřejné a můžete na něm vyjádřit přede všemi svůj názor.“

Světlá Hora komunikaci předala policii, která výhrůžky vyšetřuje

O případ se začala zajímat i redakce zpravodajství STA Bruntálsko po bezpečnostních událostech za poslední dobu. Oslovila také přímo pisatele. Ten redakci na dotazy odpověděl.

„Obrazně řečeno. Není myšleno ublížit, ale vykydat ten hnůj, co tam je. Praha poplatek za psa 300 Kč (poplatek za psa v Praze dle portálu praha.eu je 1 500 korun za jednoho psa v bytě, 2 250 korun za druhého a dalšího psa v bytě, vše za rok, pozn. red.). Světlá Hora 1000 a za druhého 1500. Co tady dělají pro psy za takové peníze? Nic. Jeden kotec splácaný za 2000 Kč a náklady na případně zatoulané psy nestojí za zmínku. Kde tedy je zbytek vybraných peněz??? A ještě jim je málo. Tak ať se už vzpamatuje celá rada! Až uvidím, že se něco děje nebo buduje pro psy, tak to bude v pořádku,“ napsal redakci zpravodajství STA Bruntálsko Edgar Simon.

Obec Světlá Hora záležitost předala policii. „Celou věc jsme postoupili policii ČR,“ řekla starostka obce Taťána Svobodová. Policie věc potvrdila a případ vyšetřuje.

„Ve středu 5. února 2020 v poledních hodinách přijali vrbenští policisté oznámení od pracovníků obecního úřadu na hrubé jednání a napadání prostřednictvím Facebooku Světlá Hora. Místní vrbenští policisté v současné chvíli prošetřují a prověřují, zda došlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu nebo přestupku. Ze stejného facebookového profilu psal tento člověk již 15. prosince 2019 v osm hodin ráno. Jednalo se o verbální útok ohledně úklidu chodníků,“ v závěru dodal mluvčí bruntálské policie René Černohorský.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.