MSK | Projekt Vstupy do atraktivit Moravskoslezského kraje zdarma pokračuje. Současný vývoj situace a přibývající vládní opatření s sebou ovšem přinesou několik omezení, na které se návštěvníci musí připravit.

Provozovatelé zapojených atraktivit musí reagovat na blížící se nouzový stav a přibývající krizová opatření. Turisté musí počítat se změnami, které se mohou týkat například snížení počtu návštěvníků v jeden čas, nutnosti předchozí rezervace termínu návštěvy nebo například snížení počtu prohlídkových skupin.

„Vzhledem k vývoji situace chceme upozornit všechny návštěvníky, aby si, než někam vyrazí, zjistili například na webových stránkách či sociálních sítích provozovatele, jaká omezení u něj aktuálně platí. Je třeba počítat s tím, že v některých atraktivitách bude nutné déle čekat, do jiných se bez rezervování termínu nebude možné dostat vůbec,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch a regionální rozvoj Jan Krkoška a dodal: „V každém případě prosíme veřejnost o ohleduplnost a dodržování všech stanovených opatření.“

Aktuální opatření se v jednotlivých atraktivitách liší. Zatímco například Zoologická zahrada a botanický park Ostrava k žádným zásadním změnám nepřistoupil, Dolní oblast Vítkovice zavedla intervaly návštěv s omezeným množstvím návštěvníků. Je tedy nezbytné, aby si lidé před návštěvou ověřili, jaká pravidla jsou nastavená konkrétně tam, kam chtějí vyrazit. „S provozovateli jsme v kontaktu a víme, že se snaží novým podmínkám přizpůsobit. Možnosti každého z nich se liší, všichni ale snaží o dodržení maximální bezpečnosti návštěvníků,“ sdělil náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.

Projekt Vstupy do atraktivit Moravskoslezského kraje zdarma měl za cíl oživit oblast cestovního ruchu po nepříznivé první polovině letošního roku. Dle reakcí provozovatelů se kraji podařilo cíl splnit, protože některé atraktivity měly už za září stejnou návštěvnost jako za září a říjen loňského roku, zároveň padaly rekordy v denní návštěvnosti.

Zdroj: MSK

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.