MSK | Všichni ukrajinští občané, kteří získali dočasnou ochranu do konce roku 2022, mají nárok na její prodloužení, a to prostřednictvím online registrace a následnou osobní návštěvou pracoviště. Pokud držitelé dočasné ochrany neprovedou online registraci do 31. března 2023, dočasná ochrana zanikne a budou o ni muset žádat znovu!

Foto: ilustrační Pixabay

Krajský úřad Moravskoslezského kraje zjistil, že někteří držitelé dočasné ochrany stále nemají zarezervovaný termín schůzky na pracovišti Ministerstva vnitra za účelem prodloužení dočasné ochrany do 31. března 2024. Pro ubytovatele se jedná o důležitou informaci, protože ohrožuje výplatu paušální náhrady nákladů za ubytování (dříve kompenzační příspěvek) ubytovatelům od 1. dubna!

Registrací a rezervací termínu se prodlužuje dočasná ochrana do 30. září 2023, zároveň žadatel získá potvrzení o rezervaci termínu, které by měl předložit ubytovateli. Ubytovatelé si mohou ověřit platnost dočasné ochrany konkrétních osob skrze ověřovací platformu Ministerstva vnitra.

Osoby, které neprovedou registraci a rezervaci do 31. března 2023, ztrácejí dočasnou ochranu a musí si o ni zažádat znovu. Tito ukrajinští uprchlíci pak nemohou být vykazováni v rámci žádosti o paušální náhrady ubytovatelům!

Bližší informace zde:

pdfProdloužení dočasné ochrany – česky

pdfProdloužení dočasné ochrany – ukrajinsky

pdfDočasná ochrana – zástupce nezletilé osoby – česky

pdfDočasná ochrana – zástupce nezletilé osoby – ukrajinsky