BRUNTÁLSKO | V nastávajícím podzimním a zimním období se setkáváme častěji se sníženou viditelností, což není jen v noci, ale také za soumraku, svítání, deště, mlhy, sněžení. Viditelnost chodců v tomto období je velmi důležitá, zejména i proto, že chodci patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu.

Foto: Policie ČR

„Vidět a být viděn“ je základní pravidlo bezpečnosti na silnicích. Za snížené viditelnosti platí dvojnásob.  V průběhu minulého týdne na toto riziko upozorňovali policisté v rámci celého Moravskoslezského kraje chodce a to jak v obcích na frekventovaných přechodech, ale i mimo obec. Reflexní prvek, umístěný na viditelném místě, musí mít každý chodec, který se pohybuje po pozemní komunikaci, na níž není chodník ani veřejné osvětlení.

„Bezpečnostní opatření probíhalo také v okrese Bruntál a to jak v ranních, tak podvečerních hodinách. Dopravní policisté byli dne 1. listopadu 2018 v Krnově na ulici Opavská, v blízkosti obchodního domu a rozdávali chodcům reflexní pásky s radou, aby je umístili na dobře viditelné místo. Jelikož i v obci na osvětlené komunikaci, může reflexní prvek zachránit život“informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková