MSK | Víc jak dvě promile alkoholu v dechu byly zjištěny řidičům motorových vozidel v našem regionu. Jeden z mužů řídil jízdní soupravu u dálnice D 1, druhý se snažil uniknout skokem do řeky. K oběma skutkům došlo dne 17. července 2019 v Moravskoslezském kraji.

Foto: Policie ČR

„Skok do řeky Opavy volil řidič vozu zn. Peugeot 406, aby unikl silniční kontrole dne 17. července 2019 po 17 hodině. Nicméně opavští policisté muže dostihli, načež byl vytažen zpět na břeh. Na otázku jak se jmenuje, policistům sdělil vulgární výraz. Nicméně policisté informace k identitě 47letého řidiče zjistili. Orientační dechová zkouška vykázala hodnoty, přesahující 2,7 promile alkoholu. Výslech podezřelého bylo možno konat v době, kdy nebyl ovlivněn alkoholem,” sdělila mluvčí MSK policie Gabriela Pokorná.

„Muž poté doznal, že v průběhu několika málo hodin vypil asi 10 piv. Cestou měl zastavit neznámému chodci, později měl řidič zastavit i se spolujezdcem u restaurace a v ní pak pokračovat v požívání alkoholu (konkrétně piva). Když v jízdě pokračoval, byl zaregistrován hlídkou, před kterou se snažil uniknout skokem do vody. V době kontroly cestoval s řidičem i 61letý spolujezdec (kterému měl prvotně nabídnout, že jej sveze). Muž si již vyslechl sdělení podezření pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve věci vedou opavští policisté zkrácené přípravné řízení, informovala dále Pokorná.

A sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky si vyslechl také 62letý cizinec. Dne 17. července 2019 kolem 12 hodin řídil v prostoru čerpací stanice a následně na parkovišti u dálnice D 1 (ve směru na Ostravu) nákladní motorové vozidlo s návěsem.

„Při jízdě se řidič zřejmě plně nevěnoval řízení, měl narazit do krytu tankovacího stojanu a poškodit odpadkový koš u stojanu. Následně měl na parkovišti narazit do zaparkovaného nákladního vozu zn. MAN TGL a poškodit jej. Přivolaní policisté po provedení orientační dechové zkoušky zjistili u řidiče hodnoty, přesahující 2,4 promile alkoholu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. V době, kdy již muž nebyl ovlivněn alkoholem, při výslechu doznal požití alkoholu v průběhu konané bezpečnostní přestávky. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení, pachateli hrozí trest odnětí svobody až na tři léta,” sdělila závěrem Pokorná.

 

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.