KRNOV | Pětatřicet minut po desáté hodině dopolední 5. října 2023 řídil šestaosmdesátiletý muž z Bruntálska osobní auto značky Dacia Logan přičemž v křižovatce s ulici Albrechtickou odbočoval vlevo na obec Krásné Loučky a při tomto nedal přednost osobnímu autu značky Škoda Superb jedoucímu po hlavní silnici, které řídil pětapadesátiletý muž z Prahy.

Foto: Hasiči Krnov-Kostelec

„V prostoru křižovatky tak došlo ke střetu obou automobilů, kdy zranění lehčích charakterů utrpěl prvně jmenovaný muž a jeho 83letá spolujezdkyně z Bruntálska, kteří byli následně lékařsky vyšetřeni a ošetření v krnovském nemocničním zařízení. Řidič škodovky i jeho 26letá spolujezdkyně z Prahy zranění neutrpěli. Na obou vozidlech a poškozením přilehlé svislé dopravní značky byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 182 tisíc korun,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Orientační dechové zkoušky vyzněly u obou řidičů negativně a celou záležitostí se nadále zabývají policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

„Událost nám byla ohlášena v 10:46, na místo vyjely obě jednotky z Krnova – profesionální i dobrovolná. Dva lidé byli při události zraněni, došlo k drobnému úniku provozních kapalin na komunikaci – zasypali jsme sorbentem. Silnice byla po celou dobu zásahu průjezdná,” informoval mluvčí hasičů Jakub Kozák.