VYSOKÁ | Nehoda dvou osobních vozidel zcela uzavřela silnici v obci Vysoká na Osoblažsku v okrese Bruntál, v poledne, v pátek 24. února 2023. Zaklíněného řidiče jednoho z vozidel museli hasiči vyprostit.

Foto: HZS MSK

„Tísňová linka obdržela informaci o nehodě těsně před polednem, na místo události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Krnov, dále jednotky dobrovolných hasičů Města Albrechtice a Třemešné. Na místě zasahovaly rovněž další složky IZS –Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba, která na místo vyslala i vrtulník, ” uvedla Kamila Langerová, tisková mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

„Při střetu došlo ke zranění jednoho z řidičů, kterého hasiči, za použití hydraulického vyprošťovacího zařízení, museli z vozidla vyprostit. Následně předali hasiči zraněného řidiče do péče zdravotníkům a ti zajistili jeho transport letecky do nemocničního zařízení,” sdělila mluvčí závěrem..

Hasiči zajistili obě vozidla proti požáru, na drobný únik provozních kapalin použili sorbent, životní prostředí nebylo touto nehodou ohroženo. Do vyšetření příčiny nehody Policií ČR pomáhali hasiči s organizací dopravy.

Foto: HZS MSK