VELKÉ HERALTICE | V pátek 17. prosince 2021 ráno zasahovali hasiči u dopravní nehody dodávky, která ve Velkých Heralticích narazila do postarší stodoly.

Foto: HZS MSK

Událost byla na tísňovou linku ohlášena osm minut po půl osmé, k zásahu byli vysláni hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Opavě. Ti po příjezdu zjistili, že řidič vozu vyvázl z nehody bez zranění, hrozilo však zřícení poškozeného objektu.

„Velitel zásahu proto na místo povolal speciální techniku ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh – dvojici technických kontejnerů s vybavením mimo jiné právě pro stabilizaci poškozených budov. Ve spolupráci se statikem pak specialisté z řad hasičů zajistili místo události technickými prostředky a výdřevou tak, aby bylo možné nejen bezpečně vyprostit havarovaný automobil, ale rovněž bez velkého rizika vynést majetek ze stodoly,” informoval Jakub Kozák, zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Dodávku se podařilo vyprostit krátce po jedenácté hodině, další zhruba hodinu a půl zabrala celková stabilizace objektu tak, aby mohl být v bezpečném stavu a po kontrole statikem předán majiteli.