VRBNO POD PRADĚDEM | Dobrovolní hasiči ve Vrbně pod Pradědem mají novou termokameru. Usnadní jim tak práci při různých událostech, především u požárů. Přispěli jim na to místní podnikatelé a firmy.

Foto: Michaela Šenkárová

Vzhledem k tomu, že se požadavky na práci hasičů stále zvyšují, zlepšuje se i úroveň materiálního vybavení hasičských jednotek. U profesionálních hasičů je téměř běžným vybavením i termokamera. U dobrovolných jednotek se tento prostředek zatím pořizuje jen zřídka a to zejména díky vysokým pořizovacím nákladům. V roce 2017 došlo k oslovení místních podnikatelů a firem ve Vrbně pod Pradědem, kteří přispěli dobrovolným hasičům nemalé finanční částky k zakoupení tohoto prostředku.

Termokamera svými pokročilými funkcemi zvyšuje kvalitu, účinnost a rychlost zásahu. Na místo viditelného světla zaznamenává tepelné záření a je tak schopná rozlišit a stanovit teplotu předmětů v okolí. Navíc vidí skrze i poměrně hustý kouř a mlhu a to i za absolutní tmy. Díky tomu, je velmi užitečným nástrojem při boji proti požárům. Své uplatnění tak nenacházejí jen při zásazích proti požárům, ale také při záchranných operacích (autonehody, havárie), pátrání po ztracených osobách apod..

Pro účely Jednotky sboru dobrovolných hasičů ve Vrbně pod Pradědem byla zakoupena termokamera zn. FLIR K 45 v hodnotě 112.000 Kč. Do nově otevřené hasičské zbrojnice je to další užitečný prostředek ke zkvalitnění práce dobrovolných hasičů ve Vrbně pod Pradědem.

Zdroj: Hasiči Vrbno pod Pradědem