KRNOV | Charita Krnov zahájila sbírku perníčků a oplatků pro děti na Ukrajině. „Původně jsme ji uspořádali jen mezi našimi zaměstnanci, ale zájem projevilo například také vedení Domova pro seniory Krnov, proto jsme se rozhodli oslovit i širokou veřejnost,“ vysvětluje ředitelka krnovské Charity Monika Dudová.

Foto: Pixabay

Příspěvek do sbírky by měl mít neporušený obal a dostatečně dlouhou dobu spotřeby. Zájemci pak mohou nosit sladkosti do sídla Charity v Hlubčické ulici každý pracovní den od 7.00 do 15.30 hodin. „K dárcům rovněž rádi přijedeme, stačí nás kontaktovat na telefonním čísle 725 104 441. Za případný příspěvek předem velice děkujeme, vážíme si jakékoliv ochoty pomáhat,“ doplňuje Monika Dudová.

Sbírka potrvá do pondělí 6. května a už o dva dny později by měly perníčky a oplatky společně s další pomocí zamířit do ukrajinské Nadvirny, která je partnerským městem Krnova. „Kromě jiného chceme navštívit také děti v sociálně slabších rodinách, v nemocnici a v rehabilitačním centru. Určitě není třeba vysvětlovat, že darované pochutiny nejmenší nejen potěší, ale zároveň také zasytí. I z tohoto důvodu jsme se rozhodli právě pro perníčky a oplatky,“ dodává Monika Dudová s tím, že k našim východním sousedům zamíří také pleny pro dospělé, speciální lékařská lůžka, zdravotnický materiál, drogerie, aktovky a několik pytlů s oblečením.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.