KRNOV | Kyslíkové koncentrátory, polohovací lůžka nebo klimatizaci pro prostory denního stacionáře má v plánu pořídit Charita Krnov z výtěžku Tříkrálové sbírky. Ta je letos jiná než v minulých letech. Koledníci kvůli epidemické situaci až do příbytků nemohou a sbírka se tak přesunula do online prostoru. Přesto na tradiční pokladničky s logem sbírky v Krnově narazíte hned v několika prodejnách a také v kostelích.

 

„Naše pokladničky jsou umístěny v obchodech U Cesneků a Boženka v přízemí domu s pečovatelskou službou v Hlubčické ulici, v síti prodejen JANsAN v Krásných Loučkách, u nemocnice a na Dvořákově okruhu a ve večerce v Kostelci. Dále ve farním kostele sv. Martina, v chrámu sv. Benedikta v Kostelci, v poutním kostele na Cvilíně a samozřejmě také v sídle naší Charity,“ vyjmenovala ředitelka Charity Krnov Monika Dudová.

Stacionární pokladničky budou mít dárci k dispozici do 24. ledna. Po tomto datu až do konce dubna mohou příspěvky Charitě Krnov posílat do online pokladničky na webu trikralovasbirka.cz s uvedením PSČ Krnova nebo na sbírkový účet 66008822/0800 s variabilním symbolem Charity Krnov 77708010 a specifickým symbolem 3770.

„Aby se o této možnosti dovědělo co nejvíce lidí, nechali jsme vytisknout letáčky, včetně složenek, které chceme roznést v průběhu příštího týdne do schránek. Abychom to stihli, rádi uvítáme dobrovolníky, kteří se o roznos postarají například v okolí svého bydliště,“ uvedla Monika Dudová, kterou zájemci o tuto výpomoc mohou kontaktovat na telefonním čísle 725 104 441 nebo e-mailu: monika.dudova@krnov.charita.cz.

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v republice. Pořádá ji Charita ČR, která výnos sbírky rozděluje podle předem daného klíče. Největší část, 65 procent vybraných prostředků, zůstává Charitám, které je vykoledovaly. Své záměry využití peněz ze sbírky formulují Charity předem.

„Peníze chceme letos použít na nákup kompenzačních pomůcek, když potřebujeme především kyslíkové koncentrátory a polohovací lůžka. Dále bychom chtěli pořídit klimatizaci pro prostory denního stacionáře a také vybavení pro odpočinek a aktivity jeho uživatelů. Výtěžek sbírky nám také pomůže zajistit běžný provoz této služby,“ uzavřela ředitelka.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.