JESENÍKY | Zdravotnická záchranná služba zasahovala v uplynulých 24 hodinách u tří pacientů v Jeseníkách, všichni se nacházeli v oblasti Pradědu. Ve všech případech spolupracovaly posádky při ošetřování se členy horské služby.

Foto: ZZS MSK

„Ve čtvrtek odpoledne došlo na sjezdovce k pádu patnáctileté snowboardistky. Dívka utrpěla poranění hlavy, horní končetiny a páteře. Byla zajištěna krčním límcem, končetinovou dlahou, a záchranáři jí poskytli tepelný komfort,” informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Dnes, 26. ledna dopoledne, zkolaboval v terénu devětadvacetiletý běžkař. Záchranáři mu poskytovali přednemocniční neodkladnou péči s vážnými obtížemi interního charakteru,” uvedl k dalšímu případu mluvčí.

O několik hodin později pak byly týmy ZZS volány opět, tentokrát k vážnému úrazu pětadvacetileté lyžařky. „Ta při sjezdu narazila do kovové překážky. Byla krátce v bezvědomí, se záchranáři již později v kontaktu. Utrpěla otřes mozku a poranění horní končetiny,” sdělil Humpl závěrem.

Všichni pacienti byli po prvotním ošetření transportováni vrtulníkem a předáni do další péče na urgentním příjmu Fakultní nemocnice Ostrava.