MSK | Takzvané “DUŠIČKY“ jsou jako každým rokem masovou záležitostí. Se začátkem měsíce listopadu, ale již na konci měsíce října, si většina lidí připomíná památku těch, kteří již nejsou mezi námi. Není také divu, že v tyto časy jsou pietní místa doslova přeplněna návštěvníky.

Foto: Policie ČR

Takovéto situace každoročně vyvolávají dopravní komplikace. Musíme počítat s tím, že provoz na pozemních komunikacích bude hustší a z toho také plyne větší riziko dopravních nehod. Nesmíme opomenout, že za volanty svých motorových vozidel usedají i tzv. “sváteční řidiči“, kteří nemají zažité správné řidičské dovednosti. Právě tito řidiči se mohou snáze dostat do dopravní kolize.

Je nutné také upozornit, že v těchto dnech se začíná znatelně ochlazovat a na vozovkách se mohou vyskytovat ranní mlhy a námrazy. Proto je důležité přizpůsobit jízdu povětrnostním podmínkám a stavu vozidla. Nejenom mlha a námraza může potrápit řidiče, ale také brzké stmívání. V této situaci je potřeba počínat si zvlášť opatrně. Ti, kteří přicházejí uctít památku svých blízkých, zejména jako chodci, už jen pro svá tmavá oblečení, nejsou dostatečně viditelní. Počítejte raději s tím, že se takováto osoba může na silnici při krajnici vyskytnout a raději zpomalte. Zde apelujeme na všechny občany, na vhodnost použití reflexních prvků, díky kterým mohou zvýšit svou šanci zabránění střetu s vozidlem.

Právě na “dušičky“ se policisté obvodních odděleních setkávají s případy majetkové trestné činnosti: „…neznámý pachatel využil nepozornosti poškozené a této odcizil kabelku, kterou měla položenou u sebe v rámci svého dosahu na náhrobním kameni, kdy se v této kabelce nacházela dámská kožená peněženka s finanční hotovostí ve výši 6.000,-Kč a klíče od osobního vozidla…“

A tady to nekončí. Zloděj Vás může překvapit taky na parkovišti. Přesvědčte se, že je Vaše vozidlo na parkovišti řádně uzamčeno a okénka vozidla máte zavřené. V automobile nenechávejte žádné věci, natož cennosti, navigace apod. Věřte, že příležitost dělá zloděje. Při vykládání věcí ze zavazadlového prostoru si na předních sedačkách nenechávejte své osobní věci. Peněženky a kabelky mějte neustále pod kontrolou. Na hřbitovech neodkládejte tašky a kabelky mimo Váš dosah. Vyhnete se tak mnohým nepříjemnostem.

V případě, že se stanete obětí jakéhokoliv protiprávního jednání, volejte linku 158.

Zdroj: Policie ČR

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.