KRNOV | Třicet minut po jednadvacáté hodině 11. října 2021 službu konající policejní autohlídka z krnovského Obvodního oddělení prováděla dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici Soukenické v Krnově, přičemž stavěla a kontrolovala řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Alfa Romeo, a to 56letého muže z Bruntálska.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„Odborným měřením dechovými zkouškami u něj byly prokázány pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 1,3 promile alkoholu v dechu. Výše uvedený řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů a kriminalistů Územního odboru Policie České republiky v Bruntále pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.