KRNOV | Policejní komisař oddělení obecné kriminality zahájil v těchto dnech trestní stíhání dvaatřicetiletého muže z přečinů krádeže, pokusu krádeže a poškození cizí věci. Obviněný byl v minulosti již 11x soudně trestán a nyní mu hrozí trest odnětí svobody do výše tří let.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„Je mu kladeno za vinu, že od 25. prosince 2018 do svého zadržení dne 5. ledna 2019 měl vniknout do prodejního stánku na ulici Smetanův okruh v Krnově, ze kterého měl odcizit cukrovinky, alkohol, tabákové výrobky a tablet. Dále se měl pokusit vniknout do dalších dvou prodejních stánků na ulici Maxima Gorkého a Smetanův okruh a 4. ledna 2019 měl rozbít okno zaparkovaného vozidla Mercedes Benz v Krnově na ulici U Fortny.,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

 

„Při posledním protiprávním jednání, pokusu vloupání do prodejního stánku na ulici Smetanův okruh, byl krnovskými policisty zadržen. K protiprávnímu jednání se muž doznal, sladkosti měl rozdat, alkohol měl vypít, tabákové výrobky měl prodat a peníze použít pro vlastní potřebu.  Obviněný byl v minulosti již 11x soudně trestán a nyní mu hrozí trest odnětí svobody do výše tří let. Policejní komisař podal podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby,“ sdělila závěrem Jiroušková.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.