KRNOV | Policejní komisařka oddělení hospodářské kriminality obvinila čtveřici mužů ve věku od dvaceti do padesáti let z přečinu krádeže. Způsobená škoda přesáhla 50 tisíc korun. Obvinění se k trestné činnosti částečně doznali a způsobenou škodu uhradili. Hrozí jim trest odnětí svobody ve výši od jednoho do pěti let.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Je jim kladeno za vinu, že z důvodů získání finančního prospěchu měl nejstarší obviněný v období od roku 2014 do listopadu 2016, jako zaměstnanec krnovské firmy, nejméně ve třech případech stáhnout v různých časových obdobích z pracovní linky teplovodní kotle. Ty byly určeny pro vývoz do jiných zemí, neboť nesplňovaly emisní limity pro naše území,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Kotle tedy nebyly zaevidovány. „Druhý obviněný, který byl ve firmě zaměstnán jako skladník, je měl odvézt a ukrýt ve skladu. Následně se měl domluvit s dalším obviněným, který měl kotle přepravit do Opavy, kde je předal čtvrtému obviněnému. Ten měl prostřednictví inzertního portálu na internetu dva kotle prodat a to každý za částku pohybující se kolem 18 tisíc korun,“ řekla dále Jiroušková.

Získané peníze si pak měli rozdělit a použít pro vlastní potřebu. „Způsobená škoda přesáhla 50 tisíc korun. Obvinění se k trestné činnosti částečně doznali a způsobenou škodu uhradili. Hrozí jim trest odnětí svobody ve výši od jednoho do pěti let,“ řekla závěrem Jiroušková