KRNOV | Na podomní prodejce elektřiny, kteří obcházeli byty na Sídlišti pod Cvilínem, byli upozorněni strážníci v pátek 2. března, a to hned ve třech případech. První hlášení obdrželi v 10.48 hodin z bloku K. V domě zastihli dva muže ve věku 26 a 18 let, kteří nabízeli elektřinu od společnosti Bohemia Energy.

Foto: ilustrační – Pixabay

Hlídka prodejce seznámila se zákazem podomního prodeje ve městě a ti z domu odešli. Poučení si ale k srdci nevzali a už v 11.19 hodin městská policie zaregistrovala hlášení obyvatele bloku A, který uvedl, že dva podomní prodejci energií se chtěli dostat k němu do bytu lstí, když se nejprve vydávali za kontrolory jeho dodavatele elektřiny – společnosti ČEZ.

Když s nimi nechtěl jednat, legitimovali se kartičkou společnosti Bohemia Energy. To samozřejmě jeho názor nezměnilo a zabouchl mužům dveře před nosem. Když hlídka přijela na místo, prodejci se v domě už nenacházeli. Podle posledního hlášeného případu se přesunuli do bloku J. V 11.40 hodin totiž odtud telefonovala obyvatelka jednoho z bytů, která sdělila, že u jejích dveří zazvonili dva muži, kteří byli vlezlí a otravní a chtěli po ní faktury za energie. Když je její manžel odbyl, že zavolá polici, utekli. Ani tentokrát je strážníci v domě ani v okolí nezastihli. Přesto si mohou být jisti, že skončí u přestupkové komise, k níž městská policie záležitost postoupila.

Zdroj: MěÚ Krnov