RÝMAŘOV (FOTO) | Jedenáct jednotek hasičů zasahovalo v noci z neděle na pondělí 11.5.2020 v Rýmařově v průmyslovém areálu u požáru střechy haly, v níž je umístěna pec na hliník. Nikdo nebyl zraněn, předběžná škoda byla před dalším šetřením odhadnuta na pět milionů korun. Hasičům se podařilo téměř polovinu střechy uchránit před požárem. Příčina jeho vzniku je v šetření.

„Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno krátce před nedělní půlnocí. Do Opavské ulice ihned vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Rýmařov, Bruntál a Krnov, včetně výškové techniky (automobilových žebříků a automobilových plošin). Společně s nimi vyjelo osm jednotek dobrovolných hasičů – Rýmařov, Horní Město, Břidličná, Dolní Moravice, Vrbno pod Pradědem, Horní Benešov, Světlá Hora a Bruntál,” sdělil Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje

Hořela střecha haly s plechovou krytinou ve výšce deseti metrů, zhruba na ploše 25 x 25 metrů. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za dvě hodiny, další hodinu a půl jim zabralo dohašování s rozebíráním střešní konstrukce.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.