KRNOVSKO, OPAVSKO | Krnovský a opavský region opustila další významná osobnost. Po nešťastné nehodě zemřel pedagog, hudebník a spoluzakladatel svobodné demokratické školy Svatopluk Chlápek.

Foto: Facebook – Svobodná demokratická škola Erazim

Jízda na elektrokoloběžce se stala osudnou pro významnou osobnost krnovského a opavského regionu. Po nešťastné nehodě zemřel Svatopluk Chlápek, který byl pedagogem, hudebníkem v kapele Proxima a spoluzakladatel Svobodné demokratické školy Erazim. V minulosti byl také zakladatelem a ředitelem krnovské církevní speciální školy a chráněného bydlení.

„Těžko se hledají slova… Byl jsi často na zabití, ale co bychom dali za to tě teď tady mít… Měli jsme tě rádi!“ vzpomíná kapela Proxima na její facebookové stránce.

„Po nešťastné nehodě na koloběžce a dvou týdnech na JIP nás opustil Svatopluk Chlápek. Byl spoluzakladatelem naší školy, drahým přítelem i spolupracovníkem. Profesně se u nás označoval za „kancelářskou krysu“, neboť měl na starosti papíry, přestupy, matriku a další kouzla, jimž jsme nerozuměli. Truchlí za něj stovky, ne-li tisíce lidí, neboť byl také zakladatelem a ředitelem krnovské církevní speciální školy a chráněného bydlení. Jako každý učitel byl i Svatopluk jednou nohou v kriminále a coby brigádník v pohřebním ústavu byl i jednou nohou v hrobě. Víme, že by si nepřál kolem své smrti smutek, ale pořádnou pařbu. Jeho duše byla celou dobu svobodná. Nyní je svobodné i jeho tělo,“ napsal správce facebookové stránky Svobodné demokratické školy Erazim.

Poslední rozloučení se uskuteční ve smuteční obřadní síni v Krnově v pondělí 27. prosince 2021 v 15 hodin.

Zdroj: Kapela Proxima

Zdroj: Facebook – Svobodná demokratická škola Erazim

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.