OPAVA | Vojáci z 53. pluku průzkumu a elektronického boje přišli koncem minulého týdne darovat hromadně krev. Plná čekárna uniformovaných mužů příjemně překvapila další dárce. „Je fajn vědět, že je mezi vojáky tolik správných chlapů, kterým záleží na zdraví spoluobčanů,“ nechal se slyšet dlouholetý dárce Martin.

Foto: Jiří Krušina

Pětadvacet vojáků před odběrem osobně pozdravil ředitel Slezské nemocnice Ing. Karel Siebert, MBA: „Pánové, vím, že mnozí z vás tu nejsou poprvé ani naposledy, přesto vám chci poděkovat za to, že se dokážete domluvit a přijít krev darovat hromadně. Jste dobrým příkladem pro další kolektivy.“

Foto: Jiří Krušina

Valentýnský odběr
V pátek 14. února se v Transfuzním centru Slezské nemocnice na Olomoucké ulici uskutečnil Valentýnský odběr krve a plazmy. Tradiční akci si nenechalo ujít 83 dárců. Všichni příchozí dostali drobný dáreček od společnosti Semix.

Spotřeba krve roste
Ředitel nemocnice poukázal na to, že spotřeba krve meziročně vzrostla. „Za vedení nemocnice, naše operační týmy i pacienty děkuji všem pravidelným i novým dárcům krve a plazmy. Krev je nenahraditelnou složkou a není bez ní možné provádět velké akutní i plánované operace. Počet těchto operací jak ve Slezské nemocnici v Opavě, tak v Krnovské nemocnici, kam krev dodáváme, meziročně vzrostl. Proto v našem Transfuzním centru na Olomoucké ulici přivítáme všechny spoluobčany, kteří mohou darovat krev a chtějí pomoci ostatním,“ dodal ředitel nemocnice Karel Siebert.

Zdroj: SN v Opavě