BRUNTÁLSKO | Chvíli před patnáctou hodinou odpolední 4. května 2020 řídil pětačtyřicetiletý muž z Bruntálska motocykl  značky Yamaha Venture mezi obcemi Skály a Rešov, přičemž po louce vedle pozemní komunikace volně, vedle své pětapadesátileté majitelky z Bruntálska, pobíhal pes (rasy německá doga) a znenadání mu bezprostředně vběhl do jeho jízdní dráhy.

Foto: ZZS MSK

„Ač se snažil motocyklista střetu zabránit a intenzivně brzdil, přesto došlo ke kontaktu předního kola motorky se zvířetem a k následnému pádu řidiče i jeho 45leté spolujezdkyně z Bruntálska na vozovku. Při tomto oba utrpěli zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovské nemocnici. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 20 tisíc korun,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Ke zranění psa nedošlo a celá tato kolizní situace v dopravě je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.